041 - 33​​​​​​​303003​​​​​​​

بازرگانی املاک جاوید (ولیعصر)

معروف‌ترین و بهترین محله‌ها در شهر تبریز برای خرید خانه کدام است؟

تبریز یکی از شهرهای بزرگ و یکی از پنج شهر مدرن  ایران است که قطب صنعتی و گردشگری و تجاری کشور به حساب می‌آید و تقریبا قیمت خرید خانه در تبریز با خرید خانه در تهران برابری می‌کند.  برای پیدا کردن بهترین محله تبریز باید پس از بررسی بودجه‌تان، گرانترین محله تبریز و ارزانترین محله تبریز را شناسایی کنیم و به سراغ رنج کلی قیمت خانه در تبریز برویم تا متناسب با بودجه بتوانیم تصمیم بگیریم.

در حالت کلی هر شهری را به سه دسته بالاشهر، میانه شهر و پایین شهر تقسیم بندی می‌کنند که شهر تبریز نیز از این تقسیم بندی مستثنی نیست. برای خرید خانه در تبریز ابتدا باید میزان بودجه‌ای را که می‌خواهید برای این کار اختصاص دهید، مشخص کنید. اگر به دنبال خانه‌ای لوکس در یک منطقه خوب هستید ما به شما محلاتی مانند میرداماد، جزیره گلی، خیابان خیام، ولیعصر، نوبر و زعفرانیه را پیشنهاد می‌دهیم که امکاناتی کامل داشته و البته قیمت بالایی دارند. این محله‌ها از خیابان‌های اصلی تبریز هستند و البته بسیار هم قدمت دارند.

محلات بام فرشته، فرمانداری، خیابان منظریه، یاخچیان و آبرسان گزینه خوبی برای افرادی با بودجه متوسط است که دسترسی خوبی به امکانات شهری دارد.محله‌های آزادی، حافظ، باغ میثم، بهار، امام خمینی و .. نیز در زمره ارزانترین محله تبریز است. برای آگاهی جامع‌تر از بهترین محله تبریز، با این مقاله از کیلیدمگ همراه شوید.

معرفی محلات تبریز برای خرید خانه

در سال ۲۰۱۵ شهر تبریز به دلیل دارا بودن خطوط هوایی پیشرفته، طبیعت زیبا و دیگر امکانات متنوع آن، از سوی سازمان ملل متحد به عنوان یکی از زیباترین، مدرن‌ترین و توسعه یافته‌ترین شهرهای ایران شناخته شد.

محلات شهر تبریز هم مانند شهرهای دیگر به سه قسمت بالاشهر، متوسط و پایین شهر تقسیم می‌شود. برای خرید خانه در تبریز، در میان این محلات شرق و شمال تبریز در زمره بهترین مناطق تبریز و مناطق بالاشهر هستند و غرب و جنوب جزو مناطق پایین به حساب می‌آیند.

شرق و شمال تبریز

بهترین محله تبریز برای خرید خانه و سکونت در قسمت شرق و شمال شهر قرار گرفته‌اند. محلاتی مانند ولیعصر، ائل گلی، میرداماد و زعفرانیه از جمله گرانترین محله تبریز هستند که خانه‌های لوکس و شیکی در آنها ساخته شده است.

بنابراین اگر بودجه مناسبی برای خرید خانه در تبریز دارید می‌توانید به این محلات سری بزنید. توجه داشته باشید که خانه‌های موجود در این قسمت شهر متراژ بالایی داشته و عمدتا هم قدیمی هستند و به لحاظ جغرافیایی موقعیت مناسبی دارند.

محله ولیعصر

این محله خود به سه قسمت مرکزی و شمال و جنوبی تقسیم می‌شود و در زمره گرانترین محله تبریز به حساب می‌آید و خانه‌هایی با متراژ بالا دارد. قسمت شمالی محله ولیعصر گرانتر از دیگر بخش‌ها بوده و در قسمت جنوبی ارزانترین آنها وجود دارد.

محله ائل گلی

ائل گلی هم از دیگر گزینه‌هایی است که به عنوان بهترین محله تبریز و گرانترین محله تبریز برای خرید خانه و سکونت به حساب می‌آید. در گذشته این محله یکی از روستاهای اطراف شهر تبریز بوده که به مرور زمان و گسترش شهرسازی این قسمت هم وارد حوزه شهری شد. برتری که محله ائل گلی در مقایسه با دیگر محلات دارد آب و هوای خوب و مطلوب آن است که به همین دلیل هم بسیاری از مردم برای خرید خانه در تبریز این محله را انتخاب می‌کنند.

محله زعفرانیه و میرداماد

محله زعفرانیه در قسمت جنوب شرقی تبریز قرار دارد که از قسمت شمالی به دانشگاه تبریز و از جنوب آن به محله میرداماد می‌رسد و از جمله گرانترین محله تبریز به شمار می‌رود. در برخی از مناطق این محله قدمت بعضی از خانه‌ها به سال ۵۷ برمی‌گردد. در زعفرانیه درمانگاهی وجود دارد که مزیت این محله را برای خرید خانه بیشتر کرده است.

محلات متوسط شهر تبریز برای خرید خانه

قیمت خانه در تبریز در محلاتی مانند مناطق مرکزی منظریه، آب رسان، بام فرشته، یاخچیان، استانداری، مرزداران، میدان ساعت، باغمیشه و … در سطح متوسط قرار دارد. این محلات موقعیت جغرافیایی خوبی داشته و در عین حال باید هزینه کمتری در مقایسه با محلات شمالی و شرقی برای خرید خانه بپردازید.

مزیت مهم دیگری که این محلات دارد، دسترسی به خدمات شهری در این مناطق است که کار رفت و آمد را برای ساکنین و با استفاده از حمل و نقل عمومی راحت کرده است. در محله مرزداران که محله‌ای نسبتا جدید است شما می‌توانید خانه‌هایی نوساز و با قیمت مناسب برای خود پیدا کنید.

ارزانترین محله تبریز برای خرید خانه

قیمت خانه در تبریز در این محلات بسیار مناسب‌تر از دیگر محلات است و اگر بودجه شما متناسب با دو بخش گذشته نیست، می‌توانید به محلات بهار، آزادی، حافظ، باغ میثم، استاد جعفری،‌ امام خمینی، سهند و اندیشه سری بزنید که در بخش جنوبی و غربی تبریز واقع شده‌اند. در حالت کلی هم ارزانترین محله تبریز شهرک‌های سهند و اندیشه هستند که کوی سهند از مرکز شهر فاصله زیادی دارد اما آب و هوای بسیار خوبی دارد و خرید خانه در تبریز در این محله با صرف هزینه کمی همراه است.

شهرک اندیشه نیز در قسمت غربی تبریز قرار دارد که در زمره ارزانترین محله تبریز به حساب می‌آید. این منطقه پرجمعیت و بسیار متراکم است که به دلیل ترافیک بالا و دارا بودن میدان بزرگ میوه و تره بار و آلودگی صنایع، آلودگی بسیار زیادی در این محدوده دارد.

منبع: کلید